A KPVK hivatalos honlapja

dátum: 2015. 10. 27. 12:27

Tisztelt Érdeklődők!

Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy a PTE Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar hivatalos honlapja elérhető az alábbi címen:

www.kpvk.pte.hu

PTE Átütő Tehetségek Ösztöndíj

dátum: 2015. 10. 20. 09:04

A Pécsi Tudományegyetem Oktatási Igazgatóságának Tehetséggondozási Irodája mint az egyetem Központi Regionális Tehetségpontja ösztöndíjpályázatot hirdet az egyetem karain tanuló átütő művészeti, sport és tudományos tehetségek részére.

Intézményi szakmai, tudományos ösztöndíj pályázat - 2015/2016 ősz

dátum: 2015. 10. 14. 14:28

A Pécsi Tudományegyetem Illyés Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar Diákjuttatási és Kollégiumi Bizottság a 2015/2016-ös tanév őszi szemeszterére pályázatot ír ki intézményi szakmai, tudományos ösztöndíj elnyerésére.

Kollégiumi férőhely pályázat - 2015/2016 ősz

dátum: 2015. 10. 14. 14:27

A Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar Pécsi Képzési Központ Diákjuttatási és Kollégiumi Bizottsága pályázatot ír ki kollégiumi férőhely feltöltésre.

Diplomamentő program

dátum: 2015. 10. 13. 15:07

Támogatott nyelvvizsga felkészítő tanfolyamok indulnak a Diplomamentő program keretében

Europeam Lifelong Learning Magazine

dátum: 2015. 10. 05. 09:06

Megjelent a Europeam Lifelong Learning Magazine (ELM) első száma, mely a Social Media és az e-learning kihívásaival foglalkozik.  Részletek alább olvashatóak.

„Út a felsőfokú szakképesítéshez” pályázat

dátum: 2015. 10. 05. 07:51

Tisztelt Hallgatók!

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő nyílt pályázatot hirdet a 2015/2016. tanév őszi és tavaszi félévére a felsőfokú szakképzésben résztvevő hallgatók részére „Út a felsőfokú szakképesítéshez” címmel.

Az esélyteremtő ösztöndíj- és önköltség-támogatási program célja a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő, vagy azzal azonos jövedelmi, vagyoni helyzetben élő, hátrányos helyzetű, kiemelten a roma/cigány hallgatók továbbtanulási esélyeinek javítása, a felsőfokú szakképzettség megszerzésének támogatása.

Meghívó dr. Heribert Hinzen professzor vendégelőadására

dátum: 2015. 10. 02. 10:21

Tisztelt Hallgatók!

Ezúton tisztelettel meghívom Önönket a PTE Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar Felnőttképzési Intézete által szervezett vendégelőadásra.

Nyitott Egyetem októberi előadása

dátum: 2015. 10. 02. 10:11

Kedves Vendégünk!

Szeretettel meghívjuk Önt és Kedves Családját következő Nyitott Egyetem előadásunkra. Dr. Ács Pongrác testnevelő tanár, közgazdász - A mozgás a legolcsóbb gyógyszer - A fizikai inaktivitás költsége az egészségügyben

Az előadás időpontja: 2015. október 6. 18 óra

Karunk a Magyar Televízióban

dátum: 2015. 10. 02. 10:00

2015.szeptember 14-én Kecskeméten készült egy televíziófelvétel  a „Kecskeméti Harmadik Kor Egyeteme”  c. programunk 2. szemeszterének első előadása alkalmából.

Megtekinthettük szeptember 27-én az  M1–en az „Életkor” című műsor keretén belül, ahol a „tanulni fontos” mottó kapcsán jó példaként mutatták be programunkat, megszólaltatták a hallgatókat, köztük a 81 éves Dr. Harsányi Ernőt, aki karunk 2. éves levelező tagozatos Kulturális mediáció szakos hallgatója, valamint az aznapi előadót aki egyben a sorozat szakmai felelőse is – Dr. Szécsi Gábort.