PTE Átütő Tehetségek Ösztöndíj

A Pécsi Tudományegyetem Oktatási Igazgatóságának Tehetséggondozási Irodája mint az egyetem Központi Regionális Tehetségpontja ösztöndíjpályázatot hirdet az egyetem karain tanuló átütő művészeti, sport és tudományos tehetségek részére.

A pályázat célja: a kiemelkedő művészeti, sport és tudományos tevékenységek elismerése és a tehetségek szerepvállalásának fokozása.

Az ösztöndíjat és a vele járó tehetségköveti megbízást pályázat útján ítélik oda, és olyan kiemelkedő teljesítményt elért hallgatók kaphatják, akik:

• kiemelkedő művészeti, tudományos vagy sporttevékenységük révén hazai, valamint nemzetközi megmérettetéseken öregbítették Egyetemünk hírnevét;
  • a tehetségköveti szerepvállalással képviselik, hangsúlyozzák az egyetemi tehetséggondozás fontosságát;
  • tehetséggondozásról szóló honlapunkon, kiadványainkban, rendezvényeinken kiemelkedő példájukon, nyilatkozataikon, fényképükön keresztül népszerűsítik a tehetségügyet.

Vállalják, hogy

• nyilatkozataikkal erősítik Egyetemünk imázsát;
  • tehetségkövetként képviselik, hogy a Pécsi Tudományegyetemen a tehetségsegítés közös ügy, és hangsúlyozzák a tehetségek szerepvállalásának fontosságát;
  • népszerűsítik a PTE középiskolásoknak szóló SZINAPSZIS hallgatómentor programját, és kiemelkedő példájukon keresztül, karakteres, meghatározó személyiségükkel segítik a középiskolás tehetségek Pécsi Tudományegyetemre vonzását, valamint korai bekapcsolását az egyetemi tehetséggondozásba;
  • TEHETSÉGNAPON, MENTORNAPON és más, tehetséggel kapcsolatos rendezvényeken szerepet vállalnak.

A Pécsi Tudományegyetem átütő tehetségei számára létrehozott ösztöndíj a 2015/16-os tanévre szól. Az ösztöndíjat havi 30.000 Ft juttatással 10 hallgató számára biztosítjuk.

A pályázat benyújtásának feltételei:

Pályázati űrlap itt letölthető.

Tehetségköveti szándéknyilatkozat itt letölthető.

A pályamunkákat a Pécsi Tudományegyetem Oktatási Igazgatóságának Tehetséggondozási Irodájába kell eljuttatni postai úton vagy személyesen. Postacím: 7622 Pécs, Vasvári u. 4.

A pályázók a Tehetségtanács által kijelölt szakmai bizottság előtt személyes meghallgatáson vesznek részt, melyen a szakmai bizottság a tehetségköveti szerepre való alkalmasságot vizsgálja.

A pályaműveket a benyújtott dokumentumok és a szóbeli meghallgatás alapján a Tehetségtanács bírálja el.

A pályázatok beérkezési határideje: 2015. november 2. 12:00 óra.

dátum: 2015. 10. 20. 09:04